sobota, 1 października 2011

Bezzamkowa poszewka na poduszkę/ NO ZIPPER PILLOWCASE
Do tego projektu nie będzie potrzebny żaden rodzaj zapięcia (zamek, guziki). W kilku prostych krokach pokażę jak zrobić tzw zakładaną poszewkę na poduszkę. So let's sew:)
In this project we are not going to need any kind of fastening (zippers, buttons). In few simple steps I'm going to show you how to make a pillowcase with a fold. So let's sew:)

Będziemy potrzebować:
We're going to need:
1. materiał
1.  a fabric

2. pasującą nić
2. matching thread

3. poduszkę 40x40cm
3. a pillow 40x40cm

Z materiału wycinamy prostokąt o wymiarach 105x42. Jeśli Wasza poduszka jest mocno nabita wypełniaczem (można to sprawdzić po tym jak łatwo się ugina po niciśnięciu), to możecie dodać 2cm do wymiaru szerokości.
From the fabric cut a rectangle 105x42cm. If your pillow is thickset with a filling (you can check it by how easily does it bend after you press it), you can add 2cm more to the width dimention.
Krótsze boki zakładamy na dwa razy (po ok 1cm) i zszywamy, aby pozbyć się brzydkiej krawędzi. Można pomóc sobie szpilkami, ale jeśli jest to gruby materiał, tak jak mój, na niewiele się to zda. Jak prowadzisz ścieg, zagnij materiał jakieś 7cm od igły i naciągnij, a reszta sama się zagnie.
To get rid of the raw edges, you have to fold shorter sides twice (about 1cm each fold) and sew it. You can use pins, but if you have a thick fabric, just like I did, it's not going to help you at all. When you leed the seam, fold the fabric twice about 7cm from the needle and pull it, the rest folds automatically.


Połóż materiał lewą stroną do góry i zagnij jeden koniec na długość 21cm do środka. To będzie otwór na poduszkę.
Lay the fabric wrong side up and fold one edge, 21cm in. This is going to be an opening.


Teraz weź drugi koniec i złóż powstały pasek na pół.
Take the other edge and bend the whole thing half.
Przy otworze, zagnij wolną krawędź do środka na ok 0,5cm.
Bend a free edge 0,5cm in.

Zszyj krawędzie po lewej i prawej stronie od otworu. Bądź bardzo ostrożny, żeby na pewno zszyć ze sobą wszystkie 3 warstwy materiału.
Sew edges on the left end right sides of the opening. Be very careful to sew all 3 layers of the fabric.Przytnij wzdłuż szwu, uważając, żeby nie przeciąć go.
Trim along the seam, be careful not to cut through it.
Odwróć na drugą stronę i zszyj wzdłuż tych samych boków co wcześniej, 1cm od krawędzi.
Turn the whole thing wrong side out and sew along the same edges as earlier, 1cm from it.Odetnij nitki, odwróć na prawą stronę i gotowe:)
Cut threads, turn it inside in and done:)

3 komentarze:

  1. I LOVE those cushions! Whenever I make cushion covvers, I always favour the zip-free option :D It's so much easier!

    OdpowiedzUsuń
  2. It's easier cheaper, faster...

    OdpowiedzUsuń
  3. Super cute!!! You did a fantastic job on them~ thanks for linking up at Feathered Nest Friday! :)

    OdpowiedzUsuń